FAQ

W czym możemy pomóc?

 • Czy klub dysponuje dużym parkingiem? Gdzie mogę zostawić swoje auto?


  Bezpośrednio przed budynkiem klubu udostępniony jest parking na kilkadziesiąt aut. Drugi parking (również na kilkadziesiąt aut) jest położony na tyłach klubu, przy ulicy Piwnej – w odległości około 100 metrów od budynku klubu.

 • Czy w klubie jest sauna? W jaki sposób mogę z niej korzystać?


  Klub dysponuje wieloosobową i koedukacyjną suchą sauną. Korzystać z sauny może każdy posiadacz jakiegokolwiek karnetu Fitness Clubu Imperium oraz kart partnerskich; jest czynna w dni powszednie w godzinach 6:00 – 12:00 oraz 17:00 – 22:00 oraz przez cały weekend w godzinach otwarcia klubu.

 • Czy w ofercie klubu jest sprzedaż odżywek? Jeśli tak to jakich?


  Tak, w recepcji klubu znajdziesz całą gamę odżywek począwszy od białek, węglowodanów, carbo, poprzez spalacze tłuszczu i przedtreningówki, na proteinowych i energetycznych batonach skończywszy. Gdybyś miał pytania bądź wątpliwości dotyczące suplementacji to zachęcamy do konsultacji z naszymi trenerami.

 • Lubię ćwiczyć gdy w klubie jest mało osób – w jakich godzinach powinienem przyjść?


  Powinieneś unikać godzin wieczornych, tzn. przedziału czasowego 19:00 – 21:00, zaś najmniejsze obłożenie klubu jest w godzinach okołopołudniowych.
 • Chcę zostać członkiem klubu - co mam zrobić?


  Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś naszego klubu to zapraszamy do skorzystania z promocji „Pierwsze wejście gratis” – wystarczy odwiedzić FCI oraz wypełnić kwestionariusz osobowy. Jeśli Ci się spodoba będziesz mógł wykupić karnet i związać się z nami na dłużej, zostając Członkiem naszego klubu ?.

 • Nigdy nie korzystałem z usług żadnego klubu fitness - od czego mam zacząć?


  To bardzo indywidualna kwestia – musisz sam określić swoje cele oraz preferencje. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem jest trening w ramach zajęć grupowych, ponieważ tam wzrasta czynnik motywacyjny; inni zaś preferują ćwiczenia na maszynach siłowych bądź korzystanie tylko z maszyn cardio, np. bieżni. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, porozmawiaj z naszą kadrą – postaramy Ci się pomóc i ukierunkować.

 • Nie byłem jeszcze w waszym klubie - czy mogę skorzystać z niego po raz pierwszy za darmo?


  Tak, przed zakupem pierwszego karnetu, zachęcamy wręcz wszystkie osoby – zwłaszcza te mniej zdecydowane – do skorzystania z promocji „Pierwsze wejście gratis”. Na jej podstawie będziesz mógł skorzystać nieodpłatnie skorzystać z wejścia jednorazowego – do Ciebie należy decyzja czy odwiedzisz siłownię, czy może pójdziesz na zajęcia grupowe, nawet na 2 z rzędu ?.

 • Czy trzeba wypełniać wszystkie rubryki w kwestionariuszu?


  Wymaganymi polami są: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz akceptacja regulaminu FCI. Zalecamy też podawanie nr komórkowego oraz adresu e-mail, ponieważ pozwala nam to na szybki i bezpośredni kontakt w razie wystąpienia różnych zdarzeń, np. przekazanie informacji o odwołaniu zajęć oraz warunkuje dostęp do strefy klubowicza.

 • W jakim celu zbierane są takie dane jak adres e-mail oraz numer komórkowy?


  Pamiętaj, że podanie adresu e-mail lub nr. komórkowego jest dobrowolne. Jednak bez adresu e-mail warunkuje stworzenie indywidualnego konta na strefie klubowicza, za pomocą którego będziesz mógł zapisywać się na zajęcia on-line. Nr telefonu jest natomiast bardzo pomocny w informowaniu Klubowiczów o wydarzeniach losowych, odwołanych zajęciach itd.

 • Czy opłata członkowska jest obowiązkowa i ile wynosi?


  Opłata członkowska jest obowiązkowa wobec wszystkich osób, które nie są członkami klubu, tzn. nigdy nie korzystały z usług Fitness Clubu Imperium, z wyłączeniem posiadaczy kart partnerskich typu Multisport. Opłata wynosi 29 złotych (w zamian Klubowicz otrzymuje kartę członkowską oraz gadżet) lub 79 złotych (w zamian Klubowicz otrzymuje kartę członkowską, gadżet klubowy, ręcznik treningowy oraz jest umawiany na indywidualny trening wprowadzający z trenerem).

 • Czy opłata członkowska jest jednorazowa?


  Tak, opłata członkowska jest jednorazowa.

 • Czy macie w ofercie karnety długoterminowe?


  Tak, w ofercie klubu znajdziesz karnety 6-miesięczne oraz 12-miesięczne. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z obowiązkiem comiesięcznych opłat, które są co prawda o wiele niższe niż w przypadku karnetów miesięcznych, ale należy je uiszczać regularnie. Zanim zdecydujesz się na karnet długoterminowy weź pod uwagę czy pasuje do Twoich potrzeb i możliwości.
 • W jaki sposób mogę nabyć karnet Fitness Clubu Imperium?


  Bezpośrednio w recepcji Fitness Clubu Imperium; akceptujemy również płatności kartą.

 • Czy karnet powinnam wykupić pierwszego dnia miesiąca - czy jest ważny od momentu zakupu?


  Karnety miesięczne są ważne przez okres 30 dni od momentu jego zakupu – nie jest istotne którego dnia miesiąca nastąpi jego zakup.

 • Jak długo ważny jest karnet?


  Podstawowe karnety są ważne przez 30 dni od momentu jego zakupu; w ofercie znajdziesz również karnety długoterminowe – 6-miesięczne oraz 12-miesięczne. Te drugie polegają na comiesięcznej opłacie przez okres na jaki zostały wykupione – wysokość comiesięcznej opłaty jest znacznie niższa, niż w przypadku karnetów miesięcznych, lecz należy wziąć pod uwagę zobowiązanie na kilka miesięcy w przód.

 • Czy ktoś inny może skorzystać z mojego karnetu?


  Nie, każdy karnet jest spersonalizowany w tym sensie, że może z niego korzystać tylko jego posiadacz.

 • Czy mogę zawiesić karnet?


  Zawiesić można tylko karnety 6-miesięczne (1 raz na 2 tygodnie) oraz 12-miesięczne (2 razy po 2 tygodnie). Karnetów 30-dniowych zawieszać nie można.

 • Co jeśli mój karnet jest nieaktywny - a chciałabym/chciałbym zapisać się na zajęcia?


  Jeśli skończył Ci się karnet to możesz zapisać się drogą telefoniczną lub osobiście w recepcji klubu. Zapis via strefa klubowicza jest nieaktywne przy braku ważnego karnetu. Natomiast osoby, które ani razu nie odwiedziły klubu mogą najpierw skorzystać z promocji „Pierwsze wejście gratis” – w tym celu prosimy o kontakt z recepcją klubu.

 • Co jeśli zapomnę karty?


  W wyjątkowych sytuacjach można wejść do klubu bez karty członkowskiej, ale tyczy się to tylko kart Fitness Clubu Imperium

 • Co jeśli zgubię kartę?


  Można wyrobić w recepcji klubu nową kartę za jednorazową opłatą 10 zł.

 • Czy karnet z określoną liczbą wejść na fitness (4x w miesiącu 8x w miesiącu) mogę wykorzystać w ciągu np. 2 miesięcy?


  Nie, ważność karnetu „wejściówkowego” wynosi 30 dni – w tym okresie można wykorzystać wszystkie wejścia. Jeśli nie zdążysz ich wszystkich wykorzystać w okresie ważności karnetu to wejścia te przepadają.

 • Co jeśli wykorzystałam karnet przed jego zakończeniem?


  Taka sytuacja może się zdarzyć tylko przy karnecie wejściówkowym na fitness (4 wejścia lub 8 wejść) – można wykorzystać wszystkie wejścia np. w okresie dwóch tygodni i wtedy wygasa też ważność karnetu, ponieważ zostały wyczerpane wszystkie wejścia.
 • Jakie karty partnerskie są akceptowane przez klub?


  Akceptujemy następujące karty partnerskie: Benefit Systems – Multisport Plus, FitProfit, FitSport, OK System oraz Sodexo. Z usług klubu nie można korzystać natomiast na podstawie kart Multisport Classic, Multisport Active i Multisport Kids.

 • Z jakich usług klubu mogę skorzystać korzystając z karty partnerskiej?


  Na podstawie wszystkich kart partnerskich akceptowanych przez klub można korzystać ze wszystkich jego usług w nieograniczonym zakresie, tj. zajęć grupowych/fitness, siłowni, strefy cardio oraz sauny w godzinach jej funkcjonowania.

 • Jakich usług karta partnerska nie obejmuje?


  Na podstawie kart partnerskich nie można korzystać bezpłatnie z pokoju zabaw dla dzieci FCI Kids (5 zł za jednorazowe pozostawienie jednego dziecka) oraz solarium.

 • Czy w klubie obowiązują dopłaty do zajęć dla posiadaczy kart partnerskich?


  Nie, w naszym klubie nie obowiązują dopłaty do żadnych zajęć.

 • Czy istnieje limit czasowy przebywania w klubie dla posiadaczy kart partnerskich?


  Limit czasowy dotyczy tylko posiadaczy kart FitSport; na podstawie wszystkich innych można przebywać w klubie w nieograniczonym zakresie czasowym.

 • Ile razy dziennie mogę skorzystać z usług klubu na podstawie karty partnerskiej?


  Tego typu informacje są zawarte w regulaminie korzystania z kart partnerskich dostępnych w zakładzie pracy, za pośrednictwem którego otrzymałeś kartę.

 • Czy mogę skorzystać z usług klubu jeśli zapomniałem ze sobą wziąć karty partnerskiej?


  Niestety nie, podstawowym warunkiem skorzystania z usług klubu jest każdorazowa weryfikacja elektroniczna karty – bez niej wejście jest niemożliwe.

 • Czy z kartą partnerską mam zniżki na solarium lub asortyment z baru?


  Nie, zniżki z tytułu posiadania karty partnerskiej nie przysługują.

 • Czy posiadacze kart partnerskich również muszą wykupić opłatę członkowską?


  Nie, posiadacze kart partnerskich nie są zobligowani do wniesienia opłaty członkowskiej.

 • Czy za każdym razem muszę okazywać dokument tożsamości wraz z kartą?


  Tak, przy każdorazowej wizycie w klubie należy okazać wraz z kartą dokument tożsamości celem weryfikacji zgodności danych.

 • Czy ktoś inny może skorzystać z mojej karty partnerskiej?


  Nie, karty partnerskie są spersonalizowane w tym sensie, że żadna inna osoba z wyjątkiem jej posiadacza nie może z niej korzystać.
 • Ile trwają zajęcia grupowe/fitness?


  Zajęcia grupowe trwają – w zależności od ich rodzaju i intensywności – od 30 do 50 minut, choć na znaczną ich część trzeba zarezerwować 50 minut – to jest nominalny czas trwania treningu grupowego. Trening składa się z rozgrzewki, części właściwej oraz rozciągania.

 • Jakie rodzaje zajęć odbywają się w klubie?


  W ofercie klubu znajdziesz całą paletę zajęć począwszy od Zdrowego Kręgosłupa i Pilatesu, poprzez Fitness na Trampolinach, Brzuchomanię, na tych najbardziej dynamicznych skończywszy – Trening Obwodowy lub Tabatę oraz wiele wiele innych. Kompletną rozpiskę zajęć na dany tydzień wraz z ich opisami znajdziesz tutaj: https://fcimperium-cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec.

 • Czym kierować się przy wyborze zajęć na które chciałabym zacząć chodzić?


  Przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę stopień swojego roztrenowania oraz doświadczenia. Jeżeli to dopiero początek Twojej przygody z fitnessem to warto zacząć od tych mniej dynamicznych i bardziej ogólnorozwojowych zajęć, np. Body Shaper, Brzuchomania, Zdrowy Kregosłup, BUP czy Fit Ball.

 • Jestem po kontuzji – czy muszę to konsultować w instruktorem?


  Jest to jak najbardziej wskazane, warto zgłaszać wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia instruktorowi – mimo, że nie jest lekarzem, to nierzadko jego uwagi dotyczące sposobu wykonywania ćwiczeń lub czasowego zawieszenia swojego uczestnictwa w zajęciach są niezwykle istotne.

 • Czy istnieje obowiązek zapisów/rezerwacji na wszystkie zajęcia?


  Tak, na wszystkie zajęcia odbywające się w Fitness Clubie Imperium obowiązują zapisy.

 • Jak zapisać się na zajęcia grupowe?


  Zapisać się na zajęcia można na 3 sposoby:
  – internetowo poprzez swojego konto w strefie klubowicza,
  – telefonicznie pod nr telefonu 22 779 23 23,
  – osobiście w recepcji klubowej.


 • W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do swojego konta w strefie klubowicza?


  Wypełniając kwestionariusz osobowy wystarczy podać swój adres e-mailowy – na niego zostanie wysłany login i hasło dostępowe do konta. W przypadku niepodania adresu e-mail w kwestionariuszu istnieje możliwość jego uzupełnienia w recepcji klubu.

 • Czy jeśli nie mogę dotrzeć na zajęcia to musze się z nich wypisać?


  Jeśli byłaś zapisana, to jak najbardziej tak – wtedy zwalniasz miejsce, z którego mogą skorzystać inni Klubowicze.

 • Co jeśli nie zdążę wypisać się z zajęć przynajmniej 2 godziny przed ich rozpoczęciem?


  Wówczas zostanie zablokowane Twoje konto Klubowicza na okres 7 dni – przez ten okres nie będzie można zapisać się na zajęcia drogą elektroniczną oraz telefoniczną, pozostanie opcja zapisu bezpośredniego w recepcji klubu.

 • Co jeśli nie ma miejsca na zajęcia na które chciałabym przyjść?


  Wtedy można wpisać się na listę rezerwową (3 miejsca). Gdy tylko zwolni się miejsce z listy właściwej, zostaniesz o tym fakcie poinformowana smsowo (o ile podałaś swój nr w recepcji klubu) i automatycznie przepisana na listę właściwą – oznaczać to będzie, że możesz przyjść na zajęcia.

 • Jak mogę zapisać się na zajęcia mając zablokowane konto?


  „Kara” polegająca na zablokowaniu konta polega na tym, że nie można zapisywać się na zajęcia drogą elektroniczną oraz telefoniczną, jedynie osobiście w recepcji klubu.

 • Czy karnet na 4 wejścia oznacza 4 wejścia do klubu czy na zajęcia?


  Karnet „wejściówkowy” umożliwia Ci skorzystanie z takiej liczby zajęć jaką wykupiłaś. Przykładowo karnet na 8 wejść oznacza, że możesz przyjść na 8 zajęć grupowych, nieważne czy jednego dnia czy w ciągu miesiąca – liczy się ilość zajęć, a nie wejść do klubu.

 • Co muszę wziąć ze sobą na zajęcia?


  Na zajęcia warto zaopatrzyć się w ręcznik treningowy, wodę lub napój izotoniczny oraz strój i obuwie sportowe.
 • Czy na siłownię muszę się wcześniej zapisywać?


  Nie, na siłownię nie obowiązują żadne zapisy.

 • Co to jest strefa cardio?


  Strefa cardio w naszym klubie to miejsce, gdzie stoją wszystkie maszyny i urządzenia do ćwiczeń kondycyjnych i aerobowych, tj. bieżnie, eliptyki, rowerki, ergometry wioślarskie. Strefa cardio jest niejako elementem siłowni, ale ze względu na swoje gabaryty oraz usytuowanie na oddzielnym piętrze została wyróżniona oddzielną nazwą.

 • Czy na siłowni są obecni trenerzy i czy mogę z nimi konsultować swój trening?


  W klubie możesz poradzić się u jednego z naszych trenerów: Bartka, Konrada, Pawła lub Rafała; chętnie Ci pomogą podczas swoich dyżurów, któr przedstawiają się następująco:
  Poniedziałek 16:00 – 22:00 – Bartek
  Wtorek 16:00 – 22:00 – Paweł
  Środa 16:00 – 22:00 -Rafał
  Czwartek 16:00 – 22:00 – Bartek
  Sobota 8:00 – 13:00 – Paweł
  Niedziela 10:00 – 16:00 – Konrad

 • Co muszę wziąć ze sobą na siłownię?


  Na trening warto zaopatrzyć się w ręcznik treningowy, wodę lub napój izotoniczny oraz strój i obuwie sportowe.

 • Czy istnieją jakieś zasady użytkowania siłowni?


  Istnieje szereg zasad, których przestrzeganie jest w klubie dobrym obyczajem:
  1. Podkładaj ręcznik na maszynę podczas wykonywania ćwiczeń.
  2. Odkładaj po sobie ciężary na miejsce.
  3. Podczas przerw w ćwiczeniu udostępniaj maszynę innym ćwiczącym Klubowiczom – nie zajmuj jej bezsensownie.
  Staraj się kontrolować ciężar, nie rzucaj nim bezwiednie na ziemię.

 • Na czym polega podział siłowni na strefy?


  Siłownia w naszym klubie została podzielona na 3 strefy:
  – wolnych ciężarów – wyposażona w hantle oraz maszyny na wolny ciężar, czyli takie, na które sam nakładasz wybrane przez siebie obciążenie – częściej użytkowana przez osoby z pewnym doświadczeniem,
  – maszyn stosowych – wyposażona w maszyny, w których wielkość obciążeń modyfikujesz za pomocą igły – częściej użytkowana przez osoby początkujące,
  – strefa funkcjonalna – wielofunkcyjna strefa, wyposażona w urządzenia i akcesoria treningowe różnego rodzaju – TRX, worki bułgarskie, rollery, taśmy treningowe, worek bokserski, piłki, kettle. Można na niej przeprowadzać różnorakie treningi; ciesząca się zainteresowaniem wszystkich użytkowników siłowni.

 • Czy przed lub po treningu mogę kupić gotowego shake’a w barze klubu?


  Tak, w klubie można zamówić shake’a – wszelkie dostępne rodzaje białek i gainerów są wyeksponowane w recepcji klubu.

 • Jestem trenerem personalnym – na jakich warunkach mogę przeprowadzać w klubie treningi ze swoimi podopiecznymi?


  Istnieje możliwość przeprowadzania treningów personalnych na podstawie indywidualnych ustaleń pomiędzy klubem a trenerem.